top of page

ÖZGEÇMİŞ

1959 yılında Bİtlis'te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir'de Altındağ Şehitler İlkokulu, İkiçeşmelik Hürriyet Ortaokulu, Namık Kemal Lisesi ve İnönü Lisesi'nde, yükseköğrenimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknikerliği Bölümü ve Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı.

9 yaşında ailesi ile Bitlis'ten İzmir'e yerleşerek eğitimini sürdürürken başlayan iş hayatında; işportacılık, bakkallık, otel işletmeciliği, manifaturacılık, taksi dolmuş şoförlüğü ve işletmeciliği, eski ev eşyası alım-satım işi, lokanta ve kahve işletmeciliği ile Üniversite mezuniyeti sonrası şantiye şefliği yapmıştır. Daha sonra kardeşleri ile inşaat ve sağlık sektörlerinde faaliyetlerde bulunan Nasır Şirketler Grubu'nu kurmuştur. Halen Nasır Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Müteahhitler Federasyonu ve Kızılay İzmir Karabağlar Şube'lerinin kurucusudur. Halen Müteahhitler Federasyonu Başkanlığı'nın yanı sıra Ankara'da kurucularından olduğu İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Başkan Vekili, TOBB'da kurulan İnşaat Müteahhitleri Meclis Başkan Vekili ve İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesidir.

2004 yılında İzmir Ticaret Odası Meclis Başkan Vekili olarak meclise girmiştir. Bu tarihten itibaren bugüne kadar aralıksız görev aldığı İzmir Ticaret Odası Meclisi’nde Meclis Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Necip NASIR, evli ve 3 çocuk babasıdır.

bottom of page